Par rehabilitācijas centru Tērvete.  

 

Gunāra Opmaņa un kundzes (2 x5) dienu pieredze

Rehabilitācijas centrs atrodas ≈ 800m no autobusu pieturas „Tērvete". Pietura uz Jelgavas šosejas (neliels ceļu sazarojums). Aptuveni 500 metrus pirms A.Brigaderes muzeja. Var iet atpakaļ 150 m un pa kreisi mežā - asfaltēts ceļš un būs arī ceļa norāde. Arī pretī pieturai (gar māju) iet lauku ceļš lejup - pēc tam kalnā. Nokļūsiet uz tā paša asfaltētā ceļa un tad pa kreisi. Mežā ceļu sazarojums - pa labi ceļš uz mākslīgo ūdenskrātuvi, pārējiem pa kreisi. Aizbraukt no Rīgas problemātiski:

Tiešais autobuss Rīga - Jelgava - Ukri - Tērvete - Dobele 1740, tikai pirmdienās un piektdienās. Jelgavā jānokļūst - 740 no turienes iet autobuss. No Rīgas var paspēt, ja izbrauc 600 no rīta. Nākošais no Jelgavas jau 1045, bet tas metot lielāku līkumu? Ir satiksme ar Bausku un Dobeli- bet tā ir vērta tajos novados. Reālāk braukt svētdienas vakarā no Jelgavas 1745.

Biļetes cena: ar Rīgas e-talonu ceļi līdz Baložiem (dzelzceļš) par brīvu - pēc tam kādi 1,70 eiro. Jelgava - Rīga( dzelzceļš) 2,05. Tērvete - Jelgava -1,80. eiro/- ja caur Svēti un Zaļeniekiem. Citi maršruti maksā dārgāk. Jāņem vērā, kam braukšanas atlaides ir.

Rehabilitācijas centrs darbojas - pēc dienas stacionāra principa pēc procedūrām liela daļa brauc mājās. Var palikt viesnīcā. Cenas skatīt: www.rctervete.lv sazvanīt diennakts dežuranta telefons: 63726175, vai 27859888. Mēs izmantojām pirmo. Jāpiesakās iepriekš un var atbraukt svētdienas vakarā, mēs tā darījām un palikām līdz piektdienai, 1532 iet autobuss uz Jelgavu, ja veicas var paspēt 1618 uz vilcienu. Mēs par viesnīcu un ēšanu maksājām 9,96 eiro dienā. Labi un lēti. Sestdienās un svētdienās nebaro, ja paliec maksā par viesnīcu un gadā par ēšanu. pats. Rehabilitācijas centrā nav kafejnīcas. Arī apkārtnē neko neatradām - sezonā, iespējams, aina būs citādāka. Tuvākais veikals ir (netālu no lielā skursteņa - pa ceļam uz A. Brigaderes māju) „Aibe" „Bēnes PB bode" strādā 1-6 (7 - slēgts) telefons 63726174. Cenas zemākas, kā citur un produkti labi. Ja cilpo tālāk (starp tiltu pār upi un muzeju ir cits veikals, kas atvērts visās dienas) Pie dežuranta ir mikroviļņu krāsns un elektriskā tējkanna.

Pats rehabilitācijas centrs.

Cilvēki laipnāki un nekā citos rehabilitācijas centros. Ja vēlies atbraukt pats ≈14 eiro par ārstēšanās dienu. Ģimenes ārsta norīkojums 7,11 eiro. Labāk norīkojums no poliklīnikas ārsta- rehabilotologa. Tērvetes rehabilitācijas centrs tiekot kompensēts no citas ministrijas budžeta. Nekas nav jāmaksā visu kategoriju černobiliešiem (man bija rehabilitologa norīkojums) un vēl dažām citām pilsoņu kategorijām. (ēšana un viesnīca jāmaksā visiem!). Nepieciešams precizēt kuras procedūras ir par brīvu: sāls istaba, vingrošana, trenažieri, dažādas fizeo procedūras un dūņu?- ozokerīta? aplikācijas.

Pārējais par maksu. Ņem ģimenes ar bērniem - skatīt piedāvājumu mājas lapā. Sezonas laikā piedāvājumi var atšķirties. Jāskatās: www.rctervete.lv. Mēs abi esam apmierināti. Jāatceras, ka plezīra iespējas jāgādā pašam - cope, staigāt - te ir labi „viegli" aktīvā veidā labi relaksēties. Var ģimenes ar bērniem - jaukās nedēļas brīvdienās. Automašīnām maksas stāvvieta- maksa minimāla.